Jak wybrać skuteczny szampon na łupież?

Jak wybrać skuteczny szampon na łupież?

U osób zmagających się z łupieżem skóra złuszcza się średnio już po 4 dniach, zamiast po 4 tygodniach jak w przypadku zdrowych włosów. Wiele czynników może wpłynąć na powstawanie łupieżu, zarówno zbyt częste, jak i zbyt rzadkie mycie włosów, niewłaściwa dieta, zmiany hormonalne, a także nieodpowiednio dobrany szampon na łupież. Przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na skład.

Szampony przeciwłupieżowe, a rodzaj łupieżu

szampon na łupież

Wybierając szampon na łupież z https://www.aptekagalen.pl/lupiez, trzeba zwrócić uwagę, do jakiego rodzaju łupieżu jest on przeznaczony. Można wyróżnić:

  •  Łupież suchy, który występuje u osób z delikatną i wrażliwą skórą, charakteryzuje się białymi, suchymi płatkami, może mu towarzyszyć swędzenie skóry głowy,
  •  łupież tłusty występuje częściej u osób ze skórą skłonną do łojotoku, sypiące się łuski są jasnożółte, może występować stan zapalny i mocne swędzenie skóry.

Szampony przeciwłupieżowe mogą zawierać kilka substancji czynnych w swoim składzie, są wtedy przeznaczone do zwalczania obydwu rodzajów łupieżu, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy trudno określić jego rodzaj. Leczniczy szampon przeciwłupieżowy charakteryzuje się największą skutecznością.

Wyciągi roślinne w szamponie na łupież

Wyciągi roślinne często znajdują się w składzie szamponów przeciwłupieżowych. Najskuteczniejsze zioła w szamponie na łupież to:

  •  Pokrzywa,
  •  korzeń łopianu,
  •  mięta i skrzyp polny.

Z kolei zawartość leczniczego szamponu przeciwłupieżowego to przede wszystkim substancje przeciwgrzybicze, ketokonazol, siarczek selenu i pirytonian cynku.