Jak używać kremu odżywczo-nawilżającego Embryolisse?

Jak używać kremu odżywczo-nawilżającego Embryolisse?

Kosmetyki marki Embryolisse są sprzedawane już od ponad 70 lat. To sporo czasu na to, by mogły udowodnić swoją wartość. Stąd też nie powinno nikogo dziwić to, że wiele kobiet zaufało właśnie tej marce i zdecydowało się jej używać. Trzeba jednak wiedzieć, że poprawne stosowanie kremów nie jest łatwe. Jak to robić, by osiągać najlepsze efekty? O czym trzeba wiedzieć?

Tylko na oczyszczoną skórę

Embryolisse krem powinno się nakładać wyłącznie na oczyszczoną wcześniej skórę. Tylko tak można mieć pewność, że wszystkie składniki aktywne zawarte w kremie rzeczywiście będą mogły przeniknąć do skóry i ją dogłębnie odżywić. Na początek powinno się użyć delikatnego płynu lub pianki myjącej. Usunie ona ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar sebum i ewentualne pozostałości po makijażu. Następnie skórę powinno się przemyć tonikiem. Dzięki temu można przywrócić jej optymalne pH, które jest niezbędne do tego, by krem Embryolisse dobrze działał na skórę.

Krem po serum

krem embryolisse

Krem Embryolisse z tego sklepu powinno się aplikować już po nałożeniu na twarz serum. Oczywiście ten etap pielęgnacji nie jest obowiązkowy, ale jeśli jednak jest wprowadzony, to powinien on być realizowany w odpowiednim momencie. Serum powinno się aplikować na oczyszczoną skórę twarzy, ale jeszcze przed nałożeniem kremu. Najlepiej jest odczekać kilka minut, by produkt miał szansę się dobrze wchłonąć. Dopiero wtedy powinno się sięgnąć po krem. Stosowanie tych kosmetyków w odwrotnej kolejności zdecydowanie nie jest zalecane.

Dwa razy dziennie

Najlepsze efekty można mieć dzięki stosowaniu kremu odżywczo-nawilżającego przynajmniej dwa razy dziennie. Powinien on zostać włączony do porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Co ważne, nie powinno się go wcierać lub wsmarowywać w skórę, a raczej delikatnie go wklepywać. W ten sposób można osiągnąć najlepszy możliwy efekt. Delikatne poklepywanie skóry nie przyczynia się do mechanicznego rozciągania skóry oraz do uszkadzania jej komórek. To zdecydowanie najbezpieczniejsza technika aplikacji kremu.