Jak używać kleju do rzęs na pasku i kępek?

Jak używać kleju do rzęs na pasku i kępek?

Są okazje w życiu, na które każdy pragnie prezentować się wyjątkowo i zjawiskowo. Makijaż to w dzisiejszych czasach podstawa każdej stylizacji. Wiele kobiet nakłada go na co dzień, ale w wyjątkowych chwilach pragnie wyglądać jeszcze piękniej. Mocny makijaż świetnie sprawdza się podczas wesel, bali i innych imprez wieczorowych. Chcąc postawić na efekt „wow” warto zdecydować się na gęsty wachlarz rzęs, który od razu dodaje charakteru.

Rzęsy na pasku i kępki rzęs

Pragnąc podkreślić swoje spojrzenie wybrać można opcję sztucznych rzęs. Podkreślają one oko i sprawiają, że cały makijaż od razu prezentuje się lepiej. Sztuczne rzęsy naprawdę robią niezłe wrażenie. Chcąc założyć je tylko w wyjątkowych okazjach można wybierać spośród kępek – wtedy samemu decyduje się o gęstości, lub postawić na gotowy pasek rzęs. W obu opcjach niezbędny staje się klej do sztucznych rzęs. Dobrze wybrać produkt, który będzie naprawdę dobrze trzymał. To żadna przyjemność stresować się na imprezie odpadającym makijażem.

Kleje do rzęs – jaki wybrać?

Klej po pierwsze powinien zapewniać dobrą trwałość, a po drugie nie uczulać. Preparaty, które stosuje się w dużej bliskości gałki ocznej powinny być bardzo precyzyjnie dobierane. Reakcje alergiczne są niestety dość częste, warto więc przed nałożeniem preparatu wykonać próbę uczuleniową. Gdyby jednak klej do rzęs mimo wszystko uczulił – trzeba go jak najszybciej zmyć.

Od tego, czy klej będzie dobrej jakości zależy wygląd całego makijażu. Niektóre kleje do rzęs są bezbarwne, inne o delikatnym kolorze. Te kolorowe łatwiej nałożyć, ponieważ dokładnie widać ile produktu i w którym miejscu został nałożony. Gdyby klej był widoczny, łatwo można go zamaskować eyelinerem. Trzeba pamiętać o równomiernym nałożeniu kleju do rzęs, nakłada się go zawsze na pasek rzęs, nigdy bezpośrednio na powiekę. Warto zaopatrzyć się w pęsetę i po przyklejeniu rzęs lekko docisnąć je do powieki. Rzęsy odklejają się w bardzo prosty sposób, wystarczy delikatnie podważyć końcówkę paska i oderwać go.