Bogate zastosowanie olejków w kosmetyce

Bogate zastosowanie olejków w kosmetyce

Wiele osób przekonało się już, że olejki są najlepszym, co można wybrać do pielęgnacji, a nawet oczyszczania. Mowa oczywiście o produktach w pełni lub przynajmniej w zdecydowanej większości naturalnych, gdyż kosmetyki zawierające tylko niewielki dodatek takich substancji działają praktycznie tak samo jak w pełni chemiczne. Jak można wykorzystać olejki i oleje i dlaczego warto to robić?

Przede wszystkim – do odżywiania

Każdy olej roślinny czy olejek, czy to oliwa z oliwek, olej sezamowy (a więc oleje jadalne), czy typowo kosmetyczne, jak różany lub arganowy, mają właściwości silnie pielęgnujące. Są to między innymi kwasy tłuszczowe, które potrzebne są skórze i włosom, a także witaminy piękna i młodości – A i E. Substancje natłuszczające zapewniają nawilżenie i ochronę znacznie lepsze niż w przypadku kremów, balsamów czy odzywek do włosów, warto zatem stosować olejki do twarzy, ciała oraz oczywiście do włosów. Ich zaletą jest przy tym fakt, że duża część takich produktów ma wszechstronne zastosowanie, więcej jeden olejek jest w stanie zastąpić wiele produktów jednocześnie.

Warto też nakładać olejek na końcówki włosów po ich myciu. Nawet jeśli zachodzi obawa, że przetłuści tak włosy, z pewnością tak nie będzie – końce zwykle są suche, więc szybko wchłoną nawet najtłustszy produkt. Zapewni to im świetne nawilżenie oraz skuteczną ochronę.

Olejki do mycia

Oleje i olejki można też stosować do mycia i oczyszczania, nawet gdy dany produkt to wcale nie jest olejek myjący. Do oczyszczania twarzy często stosuje się na przykład olej rycynowy, znany chyba każdemu, wcale nie z działania myjącego. Poza tym większość olejków nadaje się do dodawania do kąpieli, co pozwala uniknąć wysuszającego działania takiego zabiegu.

olejki i mydło do demakijażu

Świetnym wyborem są też olejki przeznaczone do demakijażu – przygotowane specjalnie do tego celu albo wykorzystywane w taki sposób inne oleje. Te pierwsze zwykle są bardzo wdzięczne w użytkowaniu i nierzadko pięknie pachną. Olejek do demakijażu pełni bardzo ważną rolę, gdyż, dzięki tłustej formule, skutecznie usuwa nawet najtrwalszy makijaż, a przy tym nie wysusza skóry, a wręcz przeciwnie – pielęgnuje ją.