Beauty Blender – co to jest i jak działa?

Beauty Blender – co to jest i jak działa?

Prawdopodobnie każda fanka makijażu słyszała o gąbeczce Beauty Blender. To niepozorne akcesorium na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskało duże grono fanek, ponieważ umożliwia szybką i równomierną aplikację podkładu. Co trzeba wiedzieć o Beauty Blenderze?

Jak to działa?

Gąbki do makijażu Beauty Blender mają kształt jajeczka i charakterystyczną porowatą strukturę. Przed użyciem konieczne jest ich zmoczenie, dzięki czemu zwiększają się oraz stają się bardziej elastyczne. Co ważne, oryginalne gąbki mają strukturę, która sprawia, że podkład oraz inne kosmetyki utrzymują się na ich powierzchni, nie zostają wchłonięte do środka, dzięki czemu użyte produkty są bardziej wydajne.

Jak używać gąbek Beauty Blender?

Przed przystąpieniem do aplikacji kosmetyków konieczne jest namoczenie gąbki, a następnie jej dokładne odciśnięcie. Należy nałożyć podkład na nadgarstek lub wierzch dłoni, zanurzyć w niej gąbeczkę i przystąpić do aplikacji produktu na twarz. Dobrym pomysłem jest punktowe nałożenie podkładu na policzki, nos, brodę i czoło, a następnie przystąpienie do jego wklepywania – dzięki gąbce produkt będzie nałożony równomiernie i nie stworzy nieestetycznego efektu maski.

Warto wiedzieć, że oryginalny Beauty Blender nadaje się nie tylko do nakładania podkładu, można nim aplikować także inne kosmetyki. Jego szpiczasta część pozwala na precyzyjne wklepanie korektora pod oczami czy zakrycie nim niedoskonałości. Dodatkowo przy użyciu tego akcesorium można wykonywać baking czy delikatnie przypudrować całą twarz.