Emolienty- dlaczego warto?

Emolienty- dlaczego warto?

Już na wstępie warto napisać, że skóra małych dzieci, w tym przede wszystkim niemowląt, jest bardzo delikatna, oraz wrażliwa na różnego rodzaju podrażnienia. W związku z tym, należy o nią dbać we właściwy sposób, stosując się do wszelkich możliwych najlepszych zasad pielęgnacji. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się, czy emolienty to dobry wybór dla dzieci.

Kosmetyki do pielęgnacji dla niemowląt

W obecnych czasach producenci oferują mnóstwo środków kosmetycznych do pielęgnacji skóry dzieci w różnym wieku, w tym także niemowląt. Można je kupować nie tylko w aptekach, ale również w drogeriach, nawet online – link. Warto jednak dopisać, że nie wszystkie oferowane przez producentów kosmetyki, są delikatne oraz łagodne dla wrażliwej skóry dziecka. Jako rodzic musisz unikać środków, które intensywnie pachną, czy też mają mocno wyrazisty kolor płynu. Warto napisać, że najlepsze pod kątem bezpieczeństwa oraz ochrony skóry dziecka będą emolienty. Czym właściwie one są? To specjalistyczne dermokosmetyki, które troszczą się oraz pielęgnują skórę dziecka od najmłodszych lat. Ich zadaniem jest troska oraz pielęgnacja poprzez nawilżenie. Natłuszczają skórę oraz nawilżają. Ponadto dbają o płaszcz hydrolipidowy skóry, który odbudowywany jest dzięki specjalnym składnikom starannego wyboru. Dzięki emolientom skóra jest gładka oraz odpowiednio nawilżona.

emolient dla dzieci do smarowania ciała

Dlaczego warto stosować emolienty u dziecka?

Powodów, dla których warto stosować emolienty u dziecka jest wiele. Przede wszystkim skład emolientów jest bardzo dobry, ponieważ nie zawiera barwników, parabenów, oraz różnej treści substancji zapachowych. W składzie znaleźć możesz naturalne oleje takie jak masło shea, oliwa z oliwek, olej macadamia, oraz olej kukurydziany. Recepta emolientów oparta jest na alantoinie, czy panthenolu. Istnieje niewielkie ryzyko, że przy stosowaniu kosmetyków typu emolienty w przypadku dzieci, dojdzie do jakichkolwiek podrażnień, oraz alergii. Emolienty są bardzo łagodne, dzięki czemu można je stosować zaraz po urodzeniu. Dobrze jest je stosować u dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry, czy mające alergie na białko mleka krowiego.  W tych dwóch przypadkach skóra dziecka jest szorstka, oraz zaczerwieniona. W związku z podrażnieniami spowodowanymi alergiami oraz atopowym zapaleniem skóry, ciało może swędzieć, lub boleć. Dzięki tej grupie dermokosmetyków skóra dziecka jest nawilżona, a podrażnienia znikają. Składniki emolientów łagodzą świat skóry, który najczęściej jest bardzo uciążliwy dla małych dzieci, oraz niemowlaków. Świąd skóry powoduje płacz oraz rozdrażnienie u dzieci.  W przypadku innych podrażnień takich jak odparzenia, czy alergie na proszek do prania, emolienty również poradzą sobie z pogorszeniem stanu skóry, oraz ze świądem. Emolienty to dermokosmetyki, które są hipoalergiczne, dzięki czemu są bezpieczne dla każdej grupy wiekowej. Nie ma obaw co to ich stosowania oraz nie trzeba nie wiadomo jak usilnie szukać dla siebie odpowiedniej firmy kosmetyków. W przypadku dzieci to bardzo ważne.