Kilka słów o eyelinerach

Kilka słów o eyelinerach

Wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu oczu nie jest zadaniem łatwym. Produkty nie mogą bowiem powodować podrażnień, a ich aplikacja powinna być stosunkowo prosta. Poza tym, kosmetyki powinny być trwałe oraz dostępne w przystępnej cenie.

Na jakie kosmetyki do makijażu oczu warto się decydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne kosmetyki, w tym tusze, cienie do powiek oraz eyelinery. Produkty te cieszą się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem wśród klientek. 

Zatem, jak wybrać eyeliner godny polecenia?

Dobrej jakości produkt powinien cechować się odpowiednią konsystencją. Kobiety, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z eyelinerami powinny się decydować na zakup produktów dość gęstych. Kosmetyki płynne mogą być z kolei wybierane przez profesjonalistki. Podczas wyboru idealnych kosmetyków warto również zwracać uwagę na wodoodporność produktu. Tego rodzaju kosmetyki są szczególnie polecane podczas lata, ponieważ nie ulegają rozmyciu pod wpływem potu, łez czy wody morskiej lub znajdującej się w basenie. Nie bez znaczenia jest również wykończenie eyelinera. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są bowiem kosmetyki satynowe, matowe, perłowe, metaliczne i brokatowe. 

Poza tym, dostępna jest szeroka paleta kolorystyczna produktów. Klientki zwykle wybierają eyelinery w kolorze czarnym. Tego rodzaju produkty są uniwersalne i pasują do wielu okazji. Co ważne, mogą być wykorzystywane przez kobiety o różnym typie urody. Producenci oferują również eyelinery w kolorze brązowym. Bardziej odważne kobiety, które cenią sobie niecodzienne rozwiązania mogą się z kolei decydować na kosmetyki w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim czy złotym.   

Jakie eyelinery wybierać powinny osoby początkujące?  

Jak wspomniano powyżej, osoby zaczynające stosować eyelinery powinny sięgać po produkty dość gęste. Mogą to być na przykład kosmetyki w pisaku, za pomocą których można wykonywać zarówno delikatne, jak i mocniejsze kreski. Tego rodzaju produkty nie wymagają zakupu dodatkowych akcesoriów w postaci pędzelków, a ich aplikacja jest stosunkowo prosta. Za pomocą jednorazowego naniesienia produktu na skórę można uzyskać delikatną kreskę, zaś powtarzając zabieg zwiększa się grubość oraz intensywność koloru kreski.  

W jaki sposób należy aplikować eyelinery?

Kosmetyki tego rodzaju powinny być nakładane na odpowiednio przygotowaną skórę. Może być na nią naniesiona odpowiednia baza lub korektor. Takie działanie zdecydowanie przedłuża trwałość kosmetyku i sprawia, że prezentuje się on niezwykle atrakcyjnie. Eyelinery powinny być aplikowane w odpowiedni sposób. W tym przypadku poleca się rozpoczęcie kreski w okolicy wewnętrznego kącika oka oraz pociągnięcie jej do zewnętrznej części. Koniec kreski powinien być skierowany ku górze. Warto pamiętać o tym, żeby kredka, pisak lub pędzelek nie były przykładane zbyt mocno do skóry powieki. Nieprawidłowo naniesiony kosmetyk może być w szybki i wygodny sposób usuwany za pomocą patyczka higienicznego nasączonego wodą lub płynem do demakijażu.