Kolczyk w pępku – koszt, pielęgnacja rany i gojenie

Kolczyk w pępku – koszt, pielęgnacja rany i gojenie


Kolczyk w pępku stanowi z całą pewnością jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu w ciele. Jako symbol niezależności znany był już w starożytnym Egipcie, gdzie świadczył o statusie ekonomicznym właściciela. Poznaj koszt, pielęgnację, a także gojenie rany, powstałej w wyniku piercingu pępka!

Koszt kolczyka w pępku


Jeżeli chodzi o kolczyk do pępka, cena przekłucia oscyluje od 100 do 150 złotych. Wspomniana wartość zależna jest m.in. od doświadczenia piercera i zastosowanego materiału.

Pielęgnacja rany po piercingu


Zgodnie z dostępnymi opiniami, kolczyki do pępka należą do najmniej bolesnych zabiegów piercingu. Dany obszar nie jest posiada licznych zakończeń nerwowych, czego nie można powiedzieć o przegrodzie nosowej bądź chrząstce ucha.

Piercing pępka nie należy do szczególnie skomplikowanych zabiegów. Pomimo tego niezbędna jest określona pielęgnacja rany, pozwalająca komfortowo przejść przez okres gojenia. Przede wszystkim kolczyk do pępka nie powinien być dotykany nieodkażonymi rękami. Powstałą ranę regularnie oczyszczaj specjalistycznymi środkami bądź bakteriobójczym mydłem. Warto przy tym pamiętać, że kolczyki w pępku z Crazyneedles.pl nie powinnny być odkażane spirytusem bądź wodą utlenioną.

Proces gojenia


Jeżeli chodzi o kolczyki do pępka, gojenie rany trwa od 3 do 6 miesięcy. W początkowym okresie miejsce przekłucia może być szczególnie podrażnione. Z tego względu należy unikać spania na brzuchu, nadmiernej aktywności fizycznej, baseny oraz sauny.