O czym pamiętać, wybierając krem do twarzy?

O czym pamiętać, wybierając krem do twarzy?

Krem do twarzy to jeden z najważniejszych kosmetyków, nieraz nawet uważany za najważniejszy, zwłaszcza przez te osoby, które po umyciu twarzy czują jej nieprzyjemne wysuszenie oraz ściągnięcie. Na pewno jednak złagodzenie takich dolegliwości nie jest jedyną kwestią, jakiej można wymagać od tego rodzaju kosmetyków.

Precyzyjnie dopasowany do potrzeb

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z działania obecnie stosowanego kremu, ale trudno się temu dziwić w przypadku pań, które nie do końca nawet orientują się, jaki mają typ cery. Podział na cerę:

– suchą,
– mieszaną
– i tłustą

jest podstawowy, ale poza tym warto zwrócić uwagę na inne potrzeby swojej skóry. Kwestia ta jest więc jasna – krem ma być precyzyjnie dobrany, nie można podczas jego zakupu kierować się wyglądem czy wręcz pięknym opakowaniem! Skóra tłusta potrzebuje zmatowienia i regulacji produkcji sebum, sucha – nawilżenia, a mieszana – obu tych działań jednocześnie.

Precyzyjnie dopasowany do potrzeb

Osobne kremy na dzień i na noc

Choć na rynku nie brakuje produktów oferowanych jako uniwersalne kosmetyki na dzień i na noc, dużo lepiej będzie wybierać osobne produkty na te dwie pory. Dlaczego? Od naturalnego kremu na dzień wymaga się dobrego nawilżenia i ochrony, dobrze też, gdyby miał filtr UV. Kremy na noc musi zaś wspierać procesy regeneracyjne, jakie zachodzą w skórze w czasie nocnego spoczynku. Produkty na te dwie pory doby więc mają inne działanie.

Najlepsze – naturalne kremy do twarzy

Popularność naturalnych kosmetyków wynika nie tylko z mody. Wiele osób przekonało się już, że są one nieporównywalnie lepsze niż chemiczne, nie tylko dlatego, że nie szkodzą środowisku i są nietestowane na zwierzętach. Bardzo cenione są na przykład kremy Natura Siberica, które wytwarzane są z roślin rosnących głównie na Syberii i już ze względu na ów surowy klimat można spodziewać się ich niezwykłych właściwości.