Żelazko w sprayu – czy to działa?

 Żelazko w sprayu – czy to działa?

Prasowanie dla wielu osób jest zajęciem żmudnym i wymagającym dużo cierpliwości. W ostatnim czasie na rynku pojawił się nowy produkt – żelazko w sprayu. Brzmi dziwnie? A jednak! Czy ono naprawdę działa? Jak wygląda i jak je stosować?

Żelazko w sprayu – jak wygląda?

Choć pewnie wyobraźnia działa teraz na pełnych obrotach, już na wstępnie należy podkreślić, że urządzenie do prasowania w sprayu to nic innego, jak płyn w spryskiwaczu o specjalnej formule. Specjalnie dobrane składniki sprawiają, że pogniecione tkaniny ulegają wygładzeniu. Nie trzeba zatem wyciągać sprzętu AGD, podłączać do prądu, czekać aż rozgrzeje się do pożądanej temperatury, ani co najlepsze, tracić czasu na pracochłonne usuwanie zagnieceń na ubraniach. Jaki jest skład żelazka w sprayu?

Płyn prasujący – skład

W składzie żelazka w sprayu znajduje się bronopol – związek organiczny o silnych właściwościach konserwujących i bakteriobójczych. Ogranicza rozwój szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Na liście składników można odnaleźć również metyloizotiazolinon – związek chemiczny zwiększający trwałość preparatu. Pozostałe komponenty są pochodzenia naturalnego, a wśród nich występują m.in.: gliceryna roślinna, olejki eteryczne oraz substancje redukujące zagniecenia.

żelazko z sprayu

Jak używać żelazka w sprayu?

Żelazko do ubrań w sprayu jak te tutaj jest niezwykle łatwe w stosowaniu. Wystarczy spryskać płynem pogniecioną tkaninę, rozwiesić i pozostawić do wyschnięcia. Należy jedynie uważać, aby ilość preparatu na ubraniu nie była nadmierna. Po aplikacji można dodatkowo strzepnąć odzież i delikatnie wygładzić ręku zmarszczki na materiale. Płyny prasujące dostępne są w każdej drogerii i sklepie z chemią gospodarczą.

Żelazka do ubrań w sprayu – czy naprawdę działają?

Odpowiedź brzmi: tak. Nowoczesna formuła i skrupulatne dobranie składników sprawiają, że spryskiwacze wygładzające pogniecioną odzież zyskują coraz większe uznanie wśród klientów. Co więcej, tego rodzaju zapasowe żelazko zmiękcza włókna tkanin i zapobiega ich elektryzowaniu się.