Zadbaj o włosy bez SLS

Zadbaj o włosy bez SLS

Kto nie marzy o mocnych i lśniących włosach? Są one w końcu wyznacznikiem zdrowia i przyciągają zazdrosne spojrzenia. Aby się nimi cieszyć należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Jednak konwencjonalne kosmetyki nie zawsze sprzyjają dobrej kondycji włosów, w przeciwieństwie do naturalnych szamponów i odżywek.

W popularnych drogeryjnych szamponach często możemy natrafić na tzw. sls, czyli sodium lauryl sulfate. Składnik ten jest środkiem myjącym, który dodawany jest nie tylko do szamponów, ale również do płynów do mycia naczyń. Jest to silny detergent, który może skutkować wysuszeniem skóry głowy i szybszym przetłuszczaniem się włosów. By przywrócić im odpowiedni stan najlepiej stosować szampony bez sls.

Szampony bez sls stworzone na bazie naturalnych składników czyszczą równie skutecznie, a przy tym nie podrażniają delikatnej skóry głowy. Dzięki temu, że nie zawierają silnych detergentów mogą stosować je nawet osoby o wrażliwej skórze. Im mniej chemii w szamponie tym lepiej dla włosów, dlatego jeśli to możliwe warto jej unikać.