Wygoda korzystania z kosmetyków

Wygoda korzystania z kosmetyków

Każda kobieta na pewno niejednokrotnie narzekała na szampony czy balsamy, które nie chcą wychodzić z opakowania. Dostęp do kosmetyków jest też ważny w każdym salonie kosmetycznym. Sprawdźmy, jak go poprawić.

Większość kosmetyków w wyciskanych butelkach jest niewygodna do korzystania podczas zabiegów. O wiele lepiej i higienicznej będzie wykorzystać butelki z dozownikiem (zobacz więcej), które ułatwiają aplikację kosmetyków.

Higieniczna forma

Zamiast szarpać się z butelką, którą najpierw trzeba otworzyć, a następnie przechylić i dopiero wycisnąć kosmetyki, lepiej jest zastosować dozownik. Możemy nacisnąć go zarówno dłonią, jak i np. łokciem, jeśli na dłoniach są rękawiczki, dzięki czemu praktycznie nie mamy dostępu do bakterii znajdujących się na pojemniku.

Wielorazowy użytek

Wiele butelek z dozownikiem wykonanych z plastiku jest jednorazowego użytku. Jeśli zainwestujemy jednak w lepszej jakości plastik albo zdecydujemy się na pojemnik w całości wykonany ze szkła, możemy go wyparzać, dobrze umyć, a następnie wykorzystywać wielorazowo. Dodatkowo wygląda on również lepiej.