Tinty do ust – alternatywa dla szminki i pomadki

Tinty do ust – alternatywa dla szminki i pomadki

Tint do ust to farbka, którą stosuje się do koloryzacji warg. Jest bardzo popularna w krajach azjatyckich, natomiast w Polsce powoli zdobywa uznanie użytkowniczek. Kosmetyk ten cechuje się trwałością, gdyż nie zmywa się w czasie jedzenia lub picia. Kolejną zaletą produktu jest fakt, że nie powoduje wysuszania ust, dlatego może być stosowany również przez osoby zmagające się z problemem spierzchniętych warg. Tinty do ust nie kryją całkowicie powierzchni warg, a uwidaczniają ich naturalny kolor. Po ich użyciu otrzymuje się delikatny odcień, który nie jest matowy ani błyszczący, lecz zbliżony do wyglądu ust pobrudzonych przez soczysty owoc.

Różne zastosowania tintów do ust

Tinty do ust są dostępne w sprzedaży w czterech podstawowych barwach: różu, klasycznej czerwieni, brzoskwini i ciemnej wiśni. Istnieją również produkty wielofunkcyjne stosowane również jako róż do policzków. Kosmetyk ten wykorzystuje się także jako bazę przed nałożeniem szminki. Kiedy podczas codziennych czynności pierwsza warstwa makijażu zetrze się, wargi nadal będą zachowywały nadany im kolor. Dodatkowo tint nada ustom gładkości i blasku. Inną wartą wspomnienia zaletą tintów do ust jest ich wodnista konsystencja. Dzięki niej produkt dobrze rozprowadza się po ustach, jednak nie pozostawia tłustej warstwy, która w przypadku pomadek wywołuje nieprzyjemne uczucie.

tint do ust

Jak prawidłowo aplikować tinty?

Do nakładania tintu do ust służy znajdujący się w zestawie pędzelek. Można rozsmarować go również palcem. Wówczas usta będą wyglądały bardziej naturalnie. Po aplikacji kosmetyku (podobnie jak w przypadku akwareli) należy poczekać, aż się wchłonie. Aby pogłębić odcień, można dodać kolejne warstwy produktu. Pomoże to w uzyskaniu na ustach gradientu, nawet przy zastosowaniu tylko jednego koloru tintu. Ta metoda sprawdzi się zwłaszcza przy wykonywaniu makijażu wieczorowego. Na tint można nakładać także błyszczyk lub pomadkę. Tint do ust (https://www.cocolita.pl/tint-do-ust) wymywa się się przy pomocy kosmetyków do demakijażu wodoodpornego.