Sprzęt do depilacji woskiem

Sprzęt do depilacji woskiem

Depilacja woskiem jest uwielbiana przez wiele kobiet z uwagi na trwałość zabiegów oraz fakt, że z czasem pozwala on włosom odrastać w coraz słabszej i jaśniejszej formie. Trzeba tylko dobrze dobrać sprzęt do depilacji.

Na osoby kupujące akcesoria do depilacji woskiem czeka kilka pułapek. Jaki wosk wybrać? Czy lepsze będą paski fizelinowe, czy bawełniane? Czym najlepiej nakładać wosk na skórę?

Szpatułka i wosk

Oczywiście, największe znaczenie odgrywa wosk. Warto wybierać woski sprawdzonych producentów, które są również stworzone z dodatkiem naturalnych substancji łagodzących – będzie to nieco zmniejszać przykre uczucie podczas depilacji. Do nakładania wosków najlepiej jest stosować jednorazowe szpatułki.

Ułatw sobie pracę

Warto sobie zawsze upraszczać pracę z woskiem, choćby przez wybór odpowiedniego podgrzewacza, który będzie działał stosowanie do naszych potrzeb i podgrzewał właściwą ilość wosku. Dodatkowo nie można zapominać o paskach fizelinowych czy bawełnianych, które przyklejamy do wosku, aby ściągać jego warstwę ze skóry.