Sposób na piękną skórę

Sposób na piękną skórę

Sezon zimowy nie jest niczym przyjemnym dla skóry dłoni i stóp – z tego powodu niezbędne jest jej odpowiednie zabezpieczenie przed wysuszeniem i zniszczeniem. Wiele kobiet sięga w tej chwili po zabiegi, które w lecie nie cieszą się aż takim powodzeniem.

Skóra dłoni szczególnie szybko się starzeje z uwagi na niekorzystne warunki, na które jest wystawiona. Jej nawilżeniu i gładkości sprzyja jednak parafina kosmetyczna i zabiegi z nią związane.

Sprzęt do parafiny

Do zabiegów parafinowych niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Zazwyczaj jest to specjalna miska, która ma opcję podgrzewania parafiny – ta bowiem często kupowana jest w stanie stałym, a potem musi być rozgrzana. Warto pamiętać również o szpatułkach lub większych pojemnikach do nakładania jej na stopy.

Zalety zabiegu

Zalety parafiny kosmetycznej znane są już od wieków – doskonale nawilża ona przesuszoną skórę, dzięki czemu nadaje się na zabiegi stosowane o każdej porze roku. Dodatkowo nadaje skórze miękkości, przez co stosowana jest np. przed malowaniem paznokci. Ma również silne właściwości regeneracyjne.