Skład szamponu do włosów – na co należy uważać?

Skład szamponu do włosów – na co należy uważać?

Mycie włosów szamponem, to pierwszy krok w pielęgnacji włosów. Widząc zaś ilość produktów myjących na sklepowych półkach, można szybko poczuć się nieco zagubionym. Które produkty są warte uwagi? I na jakie składniki lepiej uważać? Oto garść przydatnych porad przy wyborze szamponu.

Uwaga na parabeny i sztuczne barwniki 

Kupując preparat do mycia włosów, pierwszą sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę, to jego skład. Najlepiej bowiem, żeby był to naturalny szampon do włosów. Co to oznacza? Składniki pochodzenia roślinnego stanowią tutaj sporą większość (nawet ponad 90 proc.). W takim kosmetyku nie znajdzie się za to sztucznych barwników, silnych konserwantów czy też parabenów. Substancje te są bowiem bardzo szkodliwe: mogą podrażniać skalp oraz przesuszać włosy. Warto z nich zrezygnować, tym bardziej że łagodny preparat na bazie roślin może być też skuteczny. Dobrym przykładem będą Natura Siberica szampony, które są bogate w roślinne ekstrakty.

Naturalne wyciągi roślinne – łagodne i skuteczne

szampon do włosów naturalny

W naturalnych szamponach do włosów znajdują się delikatne substancje myjące, które dokładnie oczyszczają i odświeżają skórę głowy. Jednocześnie, pozostałe roślinne składniki działają odżywczo i nawilżająco – pielęgnują skalp i skórę głowy, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu i plątaniu kosmyków. Dobrze też dopasować do preparatu myjącego odżywkę. Jeśli będzie to np. szampon od Natura Siberica, warto zdecydować się na odżywkę również tej marki, a najlepiej z tej samej serii. Szampon i odżywka powinny być bowiem dobrze do siebie dopasowane i uzupełniać swoje działanie, wtedy ich stosowanie przyniesie oczekiwane efekty.