Serum z witaminą C – jaką postać wybrać?

Serum z witaminą C – jaką postać wybrać?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że witamina C występuje pod różnymi postaciami. Serum z witaminą C może różnić się działaniem, co jest uzależnione od formy witaminy C. Jaka forma witaminy C najlepiej działa na przebarwienia, a która najskuteczniej wspomaga jędrność i młodość skóry? O tym w dzisiejszym artykule!

Serum z witaminą C – różne formy

Witamina C może występować w serum do twarzy w formie czystej lub w formie pochodnych. Sprawia to, że znajduje się ona w kosmetykach pod różnymi nazwami. 

Najczęściej serum z witaminą C zawiera takie formy jak:

  • Tetraizopalmitynian askorbylu,
  • Kwas L-askorbinowy,
  • Glukozyd askorbylu,
  • 3-0 Etylowy kwas askorbinowy,
  • Sól magnezowa fosforanu askorbylu (MAP),
  • Palmitynian askorbylu,
  • Sól sodowa fosforanu askorbylu (SAP).

Witamina C – serum do twarzy jakie wybrać?

Różne formy witaminy C odróżniają się między sobą m.in.:

  1. Intensywnością działa,
  2. Trwałością formuły,
  3. Stopniem przyswajania.

Jedną z najbardziej trwałych form serum z witaminą c do twarzy jest 3-0 etylowy kwas askorbinowy. Świetnie sprawdza się on dla cary dojrzałej potrzebującej przywrócenia blasku i jędrności. Korzystnie wpływa również na cerę trądzikową, ponieważ skutecznie redukuje przebarwienia. Jest bezpieczny do stosowania jako ochrona przed światłem niebieskim, który promieniuje z ekranów urządzeń elektronicznych.

Inną skuteczną formą witaminy C jest sól sodowa fosforanu askorbylu (SAP), która zawarta jest w preparacie natura siberica oblepikha c-berrica. To energetyzujące serum z witaminą C ujednolica koloryt skóry oraz wzmacnia procesy obronne skóry. Forma witaminy C SAP wnika w głąb skóry, dzięki czemu przywraca skórze blask i witalność.