Pyłki do paznokci – jak je poprawnie aplikować?

Pyłki do paznokci – jak je poprawnie aplikować?

Panie coraz częściej i jednocześnie coraz chętniej podejmują się samodzielnego wykonania swojego manicure. Co więcej, już od dawna kobiety nie są zadowolone jedynie z nałożenia lakieru hybrydowego i utwardzenia takich paznokci w lampie. Obecnie panie interesują się samodzielnym wykonywaniem profesjonalnych ozdób i coraz śmielej sięgają one po akcesoria i gadżety, które pomogą im wykreować niesamowity manicure z prawdziwego zdarzenia. Jednym z takich gadżetów z całą pewnością jest pyłek na paznokcie. Jednak jak poprawnie go aplikować?

Co będzie potrzebne do aplikacji pyłku na paznokcie?

Pyłek do paznokci tak naprawdę nie jest ozdobą, która wymaga ogromnej wprawy w aplikacji. Niemniej jednak panie muszą wiedzieć, że w przypadku pyłków na paznokcie, trzeba zachować ogromną ostrożność i wykazać się pełną precyzją. Wynika to z faktu, że pyłki do paznokci bardzo szybko i bardzo mocno przyklejają się do powierzchni paznokcia. Co za tym idzie, jeden niewłaściwy ruch i pyłki na paznokcie mogą całkowicie zniszczyć wymarzony manicure. Jednocześnie w tym momencie, warto dowiedzieć się, co będzie potrzebne, by nałożyć pyłek do paznokci? Wiele w tym momencie zależy od tego, jakiego rodzaju zdobienia mają zostać wykonane i jaką technikę nakładania pyłków panie będą preferować. Można skorzystać bowiem z:

  • gąbeczki kosmetyczne- pyłki do paznokci można nakładać przy pomocy gąbeczki kosmetycznej, w momencie kiedy chcemy wykonać np. efekt ombre na paznokciach.
  • pędzelki do manicure- pyłki na paznokcie można nanosić również przy pomocy pędzelków do manicure. Sprawdzą się one w momencie, kiedy chcemy wykonać delikatne i zmysłowe zdobienia.
  • gumowe rękawiczki- pyłek do paznokci nałożony palcem w gumowej rękawiczce pozwoli na szybkie i skuteczne pokrycie całej płytki paznokcia.

Jak więc widać istnieje kilka technik i akcesoriów, za pomocą których można nakładać pyłki do paznokci z makear. Panie więc muszą samodzielnie zdecydować jaki efekt chcą uzyskać i która z tych technik nie sprawi im większego problemu w aplikacji.

pyłek do paznokci w kolorze czerwonym

Jak nakładać pyłki do paznokci?

Pyłek do paznokci powinien zawsze być nakładany na lakier hybrydowy, który uprzednio został utwardzony w lampie. Wówczas takie pyłki do paznokci będą się łatwo rozprowadzać i pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu. Warto jednak pamiętać, że na pyłek do paznokci konieczne jest nałożenie warstwy topu- zupełnie tak jak w przypadku wykańczania manicure hybrydowego. Warto jednak skorzystać z dry-topu, który nie pozostawia lepkiej warstwy po utwardzeniu.