Przeszczep włosów – dla kogo i jaki jest koszt zabiegu?

Przeszczep włosów – dla kogo i jaki jest koszt zabiegu?

W dzisiejszych „szybkich” czasach, dotyka nas co raz więcej cywilizacyjnych problemów zdrowotnych. Skutkami niektórych z nich jest nadmierne wypadanie włosów, a wręcz łysienie. Dlatego transplantacja włosów staje się powszechna i chętniej stosowana niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jednocześnie jest to skuteczna metoda na walkę z łysieniem.

Dla kogo jest transplantacja włosów?

Zabiegu przeszczepu włosów dokonuje się w renomowanych prywatnych klinikach chirurgii plastycznej i estetycznej pod okiem specjalistów chirurgów. Chociaż nie jest to zabieg bardzo inwazyjny i już w kilka dni po zabiegu można wrócić do normalnego co dziennego funkcjonowania to jednak nie jest to metoda odpowiednia dla każdego. Transplantacja włosów jest idealnym sposobem na zagęszczenie włosów zwłaszcza dla mężczyzn. Kobiety stanowią zaledwie tylko 2% wszystkich wykonywanych zabiegów. Zagęszczanie włosów to zabieg, który świetnie zagęści włosy ale nie przywróci im bujności i gęstości pierwotnych włosów. Efekty po wykonanej transplantacji włosów są trwałe, utrzymują się już do końca życia.

Dlaczego nadal nie jest tak bardzo nagłośniona metoda? Ponieważ zabieg nie należy do bardzo inwazyjnych, to nie jest sposób właściwy dla każdego. Należy najpierw udać się do kliniki, w której chirurg przeprowadzi konsultacje, zleci wykonanie niezbędnych badań, na podstawie których chirurg będzie w stanie określić jak mógłby wyglądać efekt końcowy zabiegu, a przede wszystkim czy dany pacjent w ogóle może poddać się transplantacji włosów.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

W Polsce zabieg ten można wykonać w przedziale cenowym od 1500 zł do 10 000 zł. Końcowa cena zależy od indywidualnego cennika kliniki ale przede wszystkim od stopnia łysiny. W trakcie jednego zabiegu, chirurg jest w stanie przeszczepić jednorazowo do 2 tys. mieszków włosowych. W przypadku większych ubytków, może się zatem zdarzyć, że będzie potrzeba wykonania więcej niż jednego zabiegu.

Większość klinik posiada podpisane umowy z bankami, dzięki którym koszt zabiegu można rozłożyć na korzystne raty. Dzięki temu transplantacja włosów jest zabiegiem bardziej dostępnym dla większości, mimo wysokich kosztów.