Proszek akrylowy – jak go poprawnie używać?

Proszek akrylowy – jak go poprawnie używać?

Moda na przedłużone paznokcie trwa już od lat i nic nie wskazuje na to, aby miała się skończyć. Kiedyś standardem było tworzenie paznokcia czy zdobień za pomocą żelu. Dziś stosuje się akryl, który jest zdecydowanie bardziej odporny na uszkodzenia i twardszy. To dlatego dziś na rynku można znaleźć najróżniejszego rodzaju akryl w proszku. Jego różne kolory i formy odpowiadają temu, do czego jest przeznaczony – do tworzenia pięknych paznokci.

Jak nakładać puder akrylowy?

Ten materiał przede wszystkim stosuje się przy przedłużaniu paznokci. W przeciwieństwie do żelu, nie trzeba używać tu lampy UV – proszek zastyga w kontakcie z powietrzem. Jak więc go nakładać?

  • Płytka paznokcia musi być oczyszczona.
  • Płytka musi zostać także zmatowiona.
  • Skórki należy usunąć drewnianym patyczkiem..
  • Nakłada się bazę kwasową
  • Na pędzelek należy nabrać specjalny liquid. 
  • Potem nałożony zostaje puder akrylowy. Uformuje się kulka, którą rozprowadza się po płytce paznokcia. 
  • Na koniec nakładany jest top.

W sklepach dostępne są także specjalne formy, które pozwalają uformować akryl w dowolny kształt – niezwykle przydatne przy przedłużaniu. Taki akryl w proszku może być także świetną formą zdobienia paznokci. Można – nie łącząc go z liquidem – użyć go do tworzenia efektów ombre lub syrenich. Dodatkowo, dzięki twardości, sprawdza się jako budulec trójwymiarowych ozdób wtapianych w żel. Sam także doskonale trzyma większe ozdoby jak na przykład duże kryształki. 

Proszek akrylowy – dla kogo?

Przede wszystkim proszek akrylowy marki Makear nadaje się dla kobiet, które mają słabe, łamiące się paznokcie. Jest on bardzo twardy, nie łamie się i nie kruszy. Jeżeli paznokcie są łamliwe, to akryl pomoże także w wyhodowaniu dłuższych płytek. pozwala on także zakryć niedoskonałości płytki paznokcia. Na rynku znajdą się i proszki akrylowe o neutralnych barwach jak nude czy róż, na które można kłaść lakier, ale także takie o szalonych, neonowych czy soczystych barwach, przeznaczone do najbardziej fantazyjnych i wyjątkowych zdobień;.