Pomysł na prezent – zestawy do paznokci

Pomysł na prezent – zestawy do paznokci

Zbliżają się święta i można zacząć myśleć o prezentach dla osób bliskich. Jeden z wartych uwagi pomysłów to zakup zestawu do robienia paznokci. Z wielu względów panie bardzo lubią manicure hybrydowy. Można więc zakupić dla nich zestaw do robienia paznokci hybrydowych. W jego skład wchodzą podstawowe produkty do stylizacji paznokci, a także lampa uv/led.

Zestawy do paznokci zawierają w przybliżeniu te same akcesoria i kosmetyki do stylizacji paznokci, natomiast różnica może polegać na mocy lampy do utwardzania lakieru hybrydowego. Lampy różnią się też energooszczędnością i wydajnością. Dobra lampa może posłużyć nawet do kilkunastu lat.

Na czym polega przewaga manicure hybrydowego?

Jest to manicure bardzo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Paznokcie są błyszczące i do trzech tygodni wyglądają świeżo. Nałożenie lakieru hybrydowego nie jest trudne i dopuszczalne są wielokrotne poprawki. Lakier jest utwardzany pod lampą uv/led przez 120 sekund. Dzięki osiągniętej twardości struktury lakieru, możliwe jest odzwyczajenie się od obgryzania paznokci.

Jak manicure hybrydowy wpływa na płytkę paznokcia?

Wszystko jest uzależnione od prawidłowego nałożenia poszczególnych warstw na paznokieć, odpowiednio długiej ekspozycji paznokci pod lampą oraz zmycia manicure po odpowiednim czasie. Największy problem może stanowić nieprawidłowo wypolerowana płytka paznokcia i następnie źle nałożony lakier.

Paznokcie zrobione profesjonalnie nie powinny sprawiać problemów. Konieczne jest zrobienie przerwy po usunięciu lakieru i przed nałożeniem kolejnego. Przerwa powinna trwać dwa tygodnie.