Peeling do ciała – dlaczego warto

Peeling do ciała – dlaczego warto

Peelingi do ciała służą usuwaniu obumarłemu naskórkowi i różnym zanieczyszczeniom z naszej skóry. W ten sposób przyspiesza on proces odnowy naskórka, dzięki czemu pozwala on utrzymywać zadbaną i gładką skórę.

Dlaczego używanie peelingów jest ważne?

peeling do ciala mydloZłuszczanie martwego naskórka poprzez używanie różnego rodzaju peelingów, przyczynia się do przyswajania większej ilości składników odżywczych, znajdujących się w różnorakich kosmetykach przez skórę. Regularne korzystanie z peelingów wyrównuje także koloryt skóry, ułatwia jej oddychanie oraz niweluje wszelkie zanieczyszczenia. Przywraca również promienność i gładkość. W sklepie ByHealth (https://byhealth.pl/peeling) kupimy dobry i tani peeling do ciała.

Peeling z kawy – czy to dobry pomysł?

Wszelakie peelingi kawowe cieszą się ogromną popularnością na rynku, spotkamy je w każdej drogerii, a to wszystko dzięki ich bogatym właściwościom. Pobudzają one bowiem krążenie krwi, co skutkuje przede wszystkim rozbiciu komórek tłuszczowych, usunięciem toksyn, czy pożądanemu przez wiele kobiet zmniejszeniu się na ciele cellulitu. Ponadto kawa ochrania skórę przed wszelakim działaniem szkodliwych dla nas czynników zewnętrznych. Tego typu maskę zaleca się robić 3 razy w tygodniu.

Jak samemu w domu zrobić peeling z kawy?

Jest to naprawdę szybka i prosta rzecz! Do zrobienia peelingu kawowego potrzebujemy:

  • 0,5 szklanki fusów kawy (niezależnie od firmy, po prostu musi być kawa nierozpuszczalna, fusy powinny być wyschnięte)
  • 0,5 szklanki oleju (może być zwykły rzepakowy, ale polecamy również migdałowy i kokosowy)
  • 1 szklanka cukru (najlepiej drobnego)

Wszystkie składniki łączymy ze sobą za pomocą łyżki i gotowe, taki peeling możemy od razu nałożyć na skórę! Dodatkowo możemy dodać łyżkę cynamonu, ma on pozytywne właściwości dla skóry.