Olejek do włosów czy może serum?

Olejek do włosów czy może serum?

Majonez na głowę to sprawdzony sposób na przesuszone i pozbawione włosy blasku oraz problemy z łupieżem. Nie każdy jednak ma ochotę na tego rodzaju maskę do włosów, więc zamiast tego warto zastosować oleje w kosmetykach. Głównymi składnikami majonezu są przecież olej rzepakowy i żółtko.

Jaki olejek do włosów najlepszy?

Nie da się tego jednoznacznie określić przede wszystkim dlatego, że jedne olejki do włosów sprawdzają się bardziej do włosów przetłuszczających, inne do włosów suchych, a jeszcze inne do kręconych. Najlepiej wypróbować ich działanie na sobie, bo wtedy mamy gwarancję, że trafimy na idealny. Olejek z orzecha włoskiego oraz czarnuszki świetnie na przykład sprawdzą się do włosów kręconych. Podkreślają skręt oraz wygładzają i dodają miękkości. Niewielką odrobinę wystarczy rozetrzeć na dłoniach i rozprowadzić na suchych lub lekko wilgotnych włosach. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinno używać się ich zbyt często.

Olejek a może serum?

Działanie olejków do włosów jest nieco podobne do innego rodzaju kosmetyku, jakim jest serum. Mogą być również podobnie stosowane. W tym celu kroplę olejku lub serum do włosów dodaje się do odżywki używanej na co dzień i nanosi na włosy, a następnie spłukuje. Mamy wtedy pewność, że nie stosujemy zbyt dużo kosmetyku, co może przeciążać włosy, a wtedy efekty nie będą zbyt zadowalające. Nie da się ukryć, że olejek do włosów może okazać się znacznie tańszy od serum. Ale co jest istotne – tego kosmetyku nie używamy codziennie i w dużej ilości, wystarcza więc na dość długi okres czasu.