Niezwykła skuteczność karboksyterapii

Niezwykła skuteczność karboksyterapii

Karboksyterapia, czyli dziś dobrze znana terapia dwutlenkiem węgla jest niezwykle popularna, przez co też często wykorzystywana jest w dermatologii i medycynie estetycznej. Co ciekawe, sam zabieg karboksyterapii znajduje też szerokie zastosowanie w trychologii, która zajmuje się terapią łysienia i leczenie różnego typu chorób skóry.

Zabieg karboksyterapii

W trakcie karboksyterapii dochodzi do podawania dwutlenku węgla do podskórnych i śródskórnych warstw skóry. Aplikacje wykonuje się w formie specjalnych wstrzyknięć za pomocą bardzo małej inny igły, jednak sam zabieg nie wymaga znieczulenia. Ogromną zaletą karboksyterapii jest to, że jest to metoda bezpieczna, a przy tym też nie powoduje żadnych skutków ubocznych, ponieważ sam dwutlenek węgla jest gazem, które naturalnie występuje w organizmie człowieka. Kumulacja dwutlenku węgla podczas karboksyterapii w danej tkance wywołały procesy, które prowadzą do zwiększenia natlenienia obszaru poddanego zabiegowi.

Karboksyterapia – najlepsze efekty

Karboksyterapia jest niezwykle skuteczna, ale tylko wtedy, kiedy wykonywana jest regularnie. Zazwyczaj już po kilku zabiegach można zauważyć doskonałe efekty, jednak wszystko zależy od okolicy ciała i samego celu tego zabiegu. By otrzymać jak najlepsze, trwałe efekty zazwyczaj potrzebna jest seria zabiegów, na które zwykle składa się od 6 do 10 powtórzeń. W bardzo trudnych przypadkach, niekiedy konieczne jest nawet dwudziestokrotne powtórzenie karboksyterapii Sam zabieg przeprowadza się raz lub 2 razy w tygodniu, trwa on zwykle od kilku do kilkunastu minut.

Skuteczność zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia jest metodą, która daje rewelacyjne efekty, lecz wymaga regularnego stosowania. To w jakim stanie będzie nasza skóra po serii zabiegów zależy od tego, z jakim defektem walczymy. Jednak nie bez znaczenia jest też sam sprzęt. dlatego też decydując się na zabieg karboksyterapii warto zwrócić uwagę na samo urządzenie do wykonywania tej metody. Ważne, by przepływ dwutlenku węgla nie był mniejszy niż 100 CC/min. O parametry urządzenia warto zapytać zanim zdecydujemy się na zabieg. Więcej informacji o zabiegu karboksyterapii znajdziesz na stronie gabinetu kosmetycznego Estetica.