Na co zwracać uwagę wybierając zestaw pędzli do makijażu?

Na co zwracać uwagę wybierając zestaw pędzli do makijażu?

Pędzle do makijażu to bardzo szeroka gama produktów. Warto wiedzieć, że nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają one bardzo podobnie, to w rzeczywistości mogą one być bardzo zróżnicowane. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jakie cechy mają znaczenie?

Rodzaj włosia

Bardzo ważnym aspektem jest rodzaj włosia, jaki znajduje się w pędzlu. Najprościej jest wyznaczyć podział na włosie naturalne i syntetyczne. To naturalne jest zdecydowanie bardziej miękkie, ale też silniej chłonie kosmetyki. Może ono nie być odpowiednie do kosmetyków płynnych oraz tych w formie musu. Naturalnego włosia nie powinno się też używać do nakładania maseczek. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na to, w jaki rodzaj włosia został wyposażony zestaw pędzli do makijażu. Naturalne włosie zwykle jest droższe, ale wymaga także bardziej przemyślanej pielęgnacji.

Rączki

W przypadku pędzli do makijażu ogromne znaczenie mają ich rączki. To od nich zależy to, czy narzędzia będą dobrze leżały w dłoni i czy korzystanie z nich będzie wygodne. W przypadku zestawów pędzli do makijażu rączki zwykle są do siebie dopasowane stylistycznie tak, by tworzyły dobrze skomponowany komplet (do kupienia na: https://puderek.com.pl/39-zestawy-pedzli-do-makijazu). Dobrze, jeśli na każdej rączce znajduje się znak, który ułatwi rozpoznanie konkretnego modelu pędzla. Pomoże to w określeniu jego wielkości i przeznaczenia. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku profesjonalnych makijażystów, którzy mają do swojej dyspozycji wiele pędzli i chcą szybciej odnajdywać w swoim wyposażeniu te, które są aktualnie potrzebne.