Manicure hybrydowy – wady i zalety

Manicure hybrydowy – wady i zalety

Nie da się ukryć, że zadbane dłonie to prawdziwa wizytówka każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że panie bardzo przykładają się do tego, aby mieć zawsze pięknie wyglądające dłonie. Oczywiście, schludny wygląd dłoni to równo obcięte paznokcie, zadbane skórki i nawilżona skóra. Jednak znaczna większość pań decyduje się na pójście o krok dalej i maluje swoje paznokcie na przeróżne kolory.

Manicure hybrydowy – wady i zalety

Obecnie na rynku, obok tradycyjnych lakierów do paznokci można korzystać z zestawów lakierów hybrydowych. Z pewnością, nie da się ukryć zalet manicure’u hybrydowego. Przede wszystkim jest to jego długa trwałość, na którą niestety nie można zbytnio liczyć, w momencie stosowania tradycyjnego sposobu malowania paznokci. Lakiery hybrydowe trzymają się paznokci nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Makijaż dłoni wykonany tą metodą wytrzyma chociażby szorowanie naczyń czy pranie ręczne. Niestety, niekiedy formulacja produktów hybrydowych potrafi uczulić osoby, które są alergikami. W skład lakierów hybrydowych wchodzi bowiem formaldehyd, który często wywołuje reakcje alergiczne.

Jak korzystać z lakierów hybrydowych w warunkach domowych?

Sporo kobiet zapisuje się do kosmetyczek, w celu wykonania manicure dłoni metodą hybrydową. Tymczasem, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw lakierów hybrydowych, aby móc wykonać ten zabieg w domowym zaciszu. To naprawdę nic trudnego. Wystarczy zmatowić i odtłuścić płytkę paznokcia, nałożyć bazę, dwie warstwy lakieru i top coat. Każdą warstwę trzeba utwardzić w lampie UV lub LED.