Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne. Można wykonywać go samodzielnie w warunkach domowych. Trzeba tylko mieć niezbędne kosmetyki oraz lampę UV. Manicure hybrydowy można wykonać w kilku prostych krokach. Jak to wygląda? Jak się za to zabrać?

Zmatowienie płytki i położenie bazy

Na początek należy zacząć od dokładnego zmatowania płytki. Zwykle robi się to przy pomocy frezarki lub pilnika. Trzeba używać ich bardzo delikatnie, bo chodzi jedynie o usunięcie wierzchniej części płytki oraz o jej wyrównanie. Dla pewności dobrze jest też przetrzeć ją primerem nałożonym na wacik bezpyłowy. Następnie przyda się baza do paznokci hybrydowych. Aplikuje się ją równo na całej powierzchni paznokcia, a następnie utwardza w lampie.

Kolor hybrydy

Na bazę do paznokci można położyć lakier hybrydowy w dowolnie wybranym kolorze. Najlepiej jest aplikować go ciągłymi ruchami. Im mniej pociągnięć pędzelka, tym mniejsze ryzyko, że ich ślady będą widoczne. Kolor należy położyć przynajmniej w dwóch warstwach, a każda z nich musi być utwardzona w lampie. Na tym etapie można też wykonać ewentualne wzorki lub przyklejać ozdoby do płytki paznokcia.

Wykończenie

Ostatni element manicure to top do hybryd (zobacz tutaj: https://www.cocolita.pl/bazy-i-topy). Może on mieć wykończenie matowe, z połyskiem, z wysokim połyskiem, odporne na promieniowanie słoneczne albo nawet z dodatkiem błyszczących drobinek. Dzięki zastosowaniu innego topu ten sam lakier może prezentować się w zupełnie inny sposób. Top do paznokci hybrydowych aplikuje się na utwardzony już kolor i ewentualne ozdoby. Podobnie jak w przypadku lakierów, top należy nakładać pociągłymi ruchami. Im ich mniej, tym lepiej. Konieczne jest oczywiście też utwardzenie go w lampie. W zależności od rodzaju topu do paznokci hybrydowych konieczne może też być zmycie z niego warstwy dyspersyjnej. Jest to bardzo lepka powłoka, której pozostawienie na paznokciach może być przyczyną zniszczonego manicure. Niektóre topy jednak nie wymagają przemywania. Informację na ten temat warto więc sprawdzić na etykiecie użytego produktu.