Loxon Max – lek na porost włosów

Loxon Max – lek na porost włosów

Loxon Max to lek z kategorii OTC (z ang. over the counter), co w farmaceutyce oznacza, że jest dostępny bez lekarskiej recepty. To preparat w formie płynnej do miejscowego stosowania na skórę głowy. Skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, którzy cierpią na łysienie typu androgenowego. W ulotce produktu znajduje się informacja, że już po dwóch miesiącach od rozpoczęcia stosowania można zauważyć efekty w postaci zahamowania wypadania włosów, zaś pełny efekt widoczny jest po dwunastu miesiącach.

Działanie oraz zastosowanie leku

Substancja czynna leku to minoksydyl – organiczny związek, który stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, dzięki czemu zahamowuje wypadanie włosów. W medycynie w innych preparatach stosowany jest także np. w nadciśnieniu tętniczym, ponieważ ma działanie hipotensyjne (obniżające ciśnienie). Jednak w leku Loxon Max nie ma wystarczającej ilości substancji, by wywarł działanie ogólnoustrojowe.

Lek należy aplikować na skórę głowy, dwa razy na dobę w obszarach wyłysienia. Mogą go stosować kobiety i mężczyźni w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat. Należy pamiętać, aby włosy i skóra były suche. Konieczne jest też pełne zdrowie skóry. Po użyciu należy umyć dokładnie ręce.

Ważne informacje przy stosowaniu preparatu Loxon Max

Przy stosowaniu leku należy zachować odpowiednie środki ostrożności:

  • nie należy stosować leku w innych miejscach niż obszary wyłysienia na głowie,
  • nie należy wdychać oparów i mgiełki preparatu;
  • nie należy stosować preparatu u kobiet ciężarnych oraz karmiących;
  • lek należy przechowywać poza zasięgiem dzieci, ponieważ spożycie może prowadzić do groźnych skutków niepożądanych dla zdrowia serca.

Jak przy każdym leku, aby posiadać pełnię wiedzy należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz przeczytać ulotkę. Medycyna i farmaceutyka to skomplikowane dziedziny, dlatego zawsze warto zasięgnąć opinii ekspertów. Szczególne wskazania do konsultacji z lekarzem to choroby układu krążenia i zaburzenia rytmu serca.