Lakier do paznokci, który świeci w ciemności – hit czy kit?

Lakier do paznokci, który świeci w ciemności – hit czy kit?

Aktualnie na ulicach polskich miast czymś normalnym jest spotkać osobę z pomalowanymi paznokciami. Jeszcze kilka lat temu uznawane było to za zajęcie, które jest zarezerwowane tylko dla kobiet. Ten fakt się zmienia. 

Osoby, niezależnie od płci malują swoje paznokcie w imię idei (np. jeden paznokieć pomalowany na czarno, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy przeciw dzieciom) albo w celu wyróżnienia się. 

Hybryda czy normalny lakier?

Sposobów na uzyskanie nieskazitelnego koloru na paznokciach jest kilka. Najczęściej używane są hybrydy oraz zwykłe lakiery. To, co różni te dwie możliwości, to w szczególności:

  • czas wykonania – nałożenie lakieru hybrydowego wymaga trzymania pomalowanych paznokci pod specjalną lampą, której celem jest utwardzenie. Zwykły lakier nakłada się bezpośrednio na paznokcie i czeka, aż wyschnie, co nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. 
  • trwałość – manicure hybrydowy cechuje się dużą trwałością. Przyjmuje się, że efekt powinien utrzymywać się co najmniej dwa tygodnie. W przypadku nałożenia zwykłego lakieru kontakt z wodą czy odpryski, mogą spowodować konieczność nałożenia nowej warstwy już po jednym dniu. 

Jeśli rodzaj lakieru do paznokci został wybrany, czas na wybranie tego, co zostanie na nich umieszczone.

lakier hybrydowy świecący w ciemności

Kolor, wzór, a może lakier glow in the dark?

Możliwości zaaranżowania przestrzeni na paznokciach, pomimo niewielkiego wymiaru jest nieskończona ilość. Sama paleta barw, często może przyprawić o ból głowy. Oprócz tego coraz częściej spotkać można namalowane na paznokciu małe dzieła sztuki takie jak kwiaty, mandale, wzory zwierzęce, a w okresie świąt Bożego Narodzenia śnieżynki czy renifery. 

Bardzo modne, szczególnie wśród młodzieży stało się używanie lakierów świecących w ciemności. Szczególnie w formie hybrydowej, lakier świecący w ciemności staje się klamerką, która łączy wszystkie elementy kreacji w jedną, idealnie dopasowaną całość.  

Za dnia co do zasady lakier taki jest w kolorze neonowym, w momencie zajścia słońca lub przebywania w pomieszczeniu, gdzie nie jest zapalone światło, na paznokciach pojawia się fluorescencyjny efekt. 

Bez względu na to jaki rodzaj nałożonego manicure zostanie wybrany oraz, który kolor z szerokiej gamy produktów zostanie wybrany, trzeba zrozumieć, że nawet tak mała część jak paznokcie, mogą być elementem na wyrażenie siebie.