Kosmetyki przyjazne dla skóry

Kosmetyki przyjazne dla skóry

Kosmetyki dostępne w popularnych drogeriach nie dla każdego są odpowiednie. Coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju uczuleniami, a kosmetyki mogą powodować u nich podrażnienia, plamy skórne czy wysypki. Jednak nie wszystkie produkty muszą zawierać chemię. Te zrobione na bazie naturalnych składników może stosować niemal każdy.

Przed wiekami kosmetyki robione były wyłącznie w domach. Nie tylko zielarze, ale i zwyczajni ludzie wyszukiwali zioła i owoce, na bazie których tworzyli produkty pozbawione chemii. Później pojawiły się drogerie, w których każdy mógł kupić tanie kosmetyki, jednak stworzone w zupełnie inny sposób. Dziś kosmetyki naturalne znów wracają do łask, a moda na nie przywędrowała do nas oczywiście ze Stanów Zjednoczonych, gdzie największe gwiazdy używają naturalnych produktów do pielęgnacji.

Im krótszy skład produktu tym lepiej. Konwencjonalne kosmetyki przepełnione są silikonami, parafiną, emulgatorami, substancjami konserwującymi czy barwnikami. Kosmetyki naturalne mają delikatną barwę i krótszą trwałość. W tym przypadku krótszy okres przydatności jest dobrym znakiem. Brak tam bowiem sztucznych substancji, które go przedłużają. W naturalnych kosmetykach zamiast parafiny wykorzystywane są olejki eteryczne i oleje roślinne, a ich skład jest o wiele krótszy. Producenci takich produktów doskonale wiedzą, że lepiej wykorzystywać mniej składników, ale wyższej jakości.