Korektor w makijażu – kiedy jest na niego czas?

Korektor w makijażu – kiedy jest na niego czas?

Wiele kobiet poświęca ogromną ilość czasu na to, aby w prawidłowy sposób wykonać makijaż. Tylko dzięki temu będzie można olśnić. W szczególności, jeżeli chodzi o wielkie wyjścia. Nie każda kobieta jednak wie, w jakiej kolejności wykonywać makijaż. Wiele ma dylemat odnośnie tego, co powinno zostać nałożone pierwsze – korektor, czy też podkład? Warto udzielić sobie odpowiedzi na to pytanie. Dzięki temu w przyszłości nikt nie będzie miał wątpliwości odnośnie prawidłowo wykonanego makijażu.

Korektor vs. podkład

Zanim jednak zostanie omówiona prawidłowa kolejność, warto odnieść się do innej rzeczy. Nie brakuje bowiem osób, które podkłady, jak również korektory, stawiają w jednej linii. Czy faktycznie ma się do czynienia z jednym i tym samym? Oczywiście, że nie. Są to zgoła odmienne produkty. Podkład – jak sama nazwa wskazuje – ma za zadanie stworzyć równomierny podkład na całej twarzy. W szczególności, jeżeli chodzi o kolor. Najczęściej stosowany jest on na twarz. Chociaż są osoby, które używają podkładu na całe ciało. Jeżeli zaś tyczy się korektorów, ma się do czynienia z kosmetykiem, którego zadaniem jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Zarówno, jeżeli mowa jest o produktach w płynie, jak również w sztyfcie. Stosuje się go punktowo na wybrane obszary twarzy, jakie wymagają nieco większej uwagi.

Co jest pierwsze?

Podkład. Pomoże on wygładzić całą sferę twarzy. Dopiero potem przychodzi czas na korektor (np. popularne od pewnego czasu korektor Catrice Camouflage). Jego zadaniem będzie pokrycie tych miejsc, gdzie ma się do czynienia z różnymi niedoskonałościami. A tych jak wiadomo nie brakuje. Nawet, jeżeli mowa jest o pięknych modelkach, jakie znane są z wybiegów i okładek modowych magazynów. One również wiedzą, że korektor jest numerem drugim. Co jednak nie oznacza, że będzie gorszy. Warto pamiętać także o tym, że to przy jego pomocy można zamaskować worki pod oczami, jakie mogą pojawiać się po wyjątkowo nieprzespanych nocach. Od teraz będzie można wykonać makijaż w sposób prawidłowy.