Jakie składniki powinien zawierać krem na rozstępy?

Jakie składniki powinien zawierać krem na rozstępy?

Każdy marzy o pięknej i gładkiej skórze. Niestety niekiedy na jej powierzchni pojawiają się nieestetyczne defekty. Do najczęściej występujących zmian skórnych zaliczyć należy rozstępy. Chociaż nie wpływają negatywnie na zdrowie człowieka, mogą obniżać jego samoocenę i przyczyniać się do utraty pewności siebie. 

Czym są rozstępy i dlaczego powstają?

Ludzka skóra charakteryzuje się elastycznością. Niestety jej zdolność do rozciągania się jest ograniczona. W wyniku nadmiernego rozciągania się skóry dochodzi do jej uszkodzenia i powstania nieestetycznych blizn. Blizny najczęściej mają postać nierównych linii i odróżniają się od reszty skóry swą strukturą oraz barwą. Przyczyn powstawania rozstępów może być wiele. Najczęściej są one wynikiem:

  • dojrzewania,
  • szybkiego wzrostu,
  • nagłego przyrostu masy mięśniowej lub tkanki tłuszczowej,
  • ciąży,
  • choroby.

Jeśli chodzi o miejsce występowania, rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, pośladkach, piersiach, oraz brzuchu. W przypadku kobiet ich powstawanie jest często następstwem ciąży.

krem na rozstępy

Jak pozbyć się rozstępów?

Istnieje wiele sposobów walki z tego rodzaju zmianami skórnymi. Najlepsze efekty dają działania profilaktyczne polegające na masowaniu miejsc narażonych na ich występowanie. Warto także sięgnąć po specjalistyczny krem na rozstępy o działaniu regenerującym, nawilżającym, wzmacniającym oraz ujędrniającym. Wysokiej jakości produkty zawierają w swym składzie składniki pochodzenia naturalnego, które poprawiają mikrokrążenie i wzmacniają włókna kolagenowe. Należy pamiętać, że im później podejmie się działania zmierzające do redukcji rozstępów, tym gorsze będą uzyskiwane efekty.