Jak wybrać bazę pod makijaż?

Jak wybrać bazę pod makijaż?

Większość spośród pań wybiera instynktownie bazę pod makijaż, kierując się zwykle możliwością zastosowania wskazaną przez producenta. Jednakże, żeby makijaż był trwały i promienny, musimy dobrać produkt do swojego zapotrzebowania i typu cery. 

Baza pod makijaż

Baza pod makijaż, chociażby z serii makeup revolution, ma za zadanie przedłużać jego trwałość. Dzieje się tak z uwagi na to, iż ogranicza ona kontakt skóry z wybranym podkładem. 

Wyróżnić możemy np. kosmetyki Revolution: zastygające, glicerynowe, żelowe, silikonowe, olejowe, jak i bazy zawierające krzemionkę. Zarówno Revolution kosmetyki olejowe, jak i silikonowe, tworzą razem warstwę, do której przylegać ma podkład.

Silikonowych baz nie zaleca się jednakże do częstego użytku – najlepiej sprawdzają się, kiedy idziemy na imprezę i zależy nam na tym, żeby makijaż mógł dotrwać poranka. Natomiast bazy olejowe, możemy samodzielnie wykonywać z naturalnego oleju, przykładowo z lnianego. 

Bazy glicerynowe, chociaż wykazują nawilżające działanie, może spowodować zważenie się podkładu na twarzy. Największy plus baz żelowych pod makijaż stanowi to, iż wygładzają one powierzchnię skóry i dobrze ją nawilżają. Zastygające bazy wywołują zmatowienie skóry, dlatego rekomendowane są one osobom z tłustą cerą. 

Co zamiast bazy pod makijaż? 

Chociaż z pewnością nie warto nakładać bezpośrednio na skórę podkładu pod makijaż, to ciągle pojawia się sporo głosów, aby zamiast niej użyć kremu pielęgnacyjnego, który warto jest uzupełnić niewielką ilością witaminy E, która wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, a więc przeciwzmarszczkowe. 

Kosmetyki Makeup Revolution dostępne na stronie https://drogeria.pl/makeup-revolution