Jak stosować kremy BB?

Jak stosować kremy BB?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się kremy BB. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają tego typu kremy oraz jak ich najlepiej używać.

Czym są kremy BB?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że BB to skrót od Beauty Balm lub Blemish Balm. Jest to krem na niedoskonałości, który może być stosowany przez kobiety w każdym wieku. W Niemczech narodził się pomysł na ten produkt, ale rozpowszechniony na szeroką skalę został w Azji. Bez wątpienia warto używać tego kosmetyku podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Krem BB pozwala zachować gładką i piękną skórę, która będzie pozbawiona nieczystości. Warto mieć na uwadze, że jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków dostępnych na rynku. Wykazuje rozmaite właściwości, dlatego może być stosowany na wiele różnych sposobów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że może być używany do każdego typu skóry. Sprawdzi się dobrze przy cerze wrażliwej, suchej oraz trądzikowej. Ułatwia gojenie ran, nawilża oraz łagodzi podrażnienia.

Zalety kremów BB

Należy pamiętać, że niektóre podrażnienia mogą być wywołane stosowaniem niewłaściwych kosmetyków, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Krem BB ma w składzie specjalne składniki nawilżające, więc nie trzeba jeszcze dodatkowo nawilżać skóry. Oznacza to, że krem może pełnić jednocześnie rolę podkładu i kremu nawilżającego. Wykazuje on też właściwości ochronne, dlatego jest idealny na sezon zimowy. Stosując regularnie krem BB możemy mieć pewność, że skóra będzie odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pomaga odbudować i zregenerować uszkodzony naskórek. Efekty stosowania kremu są takie, że skóra jest świeża i wypoczęta. Oczy nabiorą również świeżego spojrzenia, ponieważ krem pomaga ukryć worki pod oczami. Osobom walczącym z przebarwieniami również zaleca się stosowanie kremów BB. Wyrównują one koloryt skóry, a także doskonale ukrywają zmiany skórne, takie jak przebarwienia i plamy.

Stosowanie kremów BB

Warto dodać, że krem BB działa na podobnej zasadzie co podkład do twarzy. Działanie jest jednak delikatniejsze i bardziej subtelne. Na uwagę zasługuje fakt, że kosmetyki typu BB mogą być używane jako fluid i wtedy pełnią rolę podkładów BB. Jednak w takiej sytuacji poziom krycia będzie nieco mniejszy i trzeba o tym pamiętać. Niektórzy uważają to za minus, ale w praktyce jest to duża zaleta. Delikatny makijaż pomaga wydobyć naturalne piękno. Można też nałożyć trochę więcej produktu, jeżeli potrzebujesz mocniejszego krycia. Można też zaaplikować go pod fluid, który normalnie używasz na co dzień. Najlepiej zakupić krem u sprawdzonego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wiele różnego rodzaju kremów BB dostępnych jest na rynku kosmetycznych. Zarówno zastosowanie, jak i właściwości poszczególnych produktów są bardzo zbliżone. Wybór jest ogromny, dlatego nawet najbardziej wymagający klienci powinni znaleźć coś dla siebie. Krem BB jest ciekawą alternatywą dla podkładu, jeżeli lubisz lekki makijaż. Warto dodać, że tego typu kremy mogą być stosowane nawet przez cały rok.