Jak skutecznie wzmocnić włosy i paznokcie?

Jak skutecznie wzmocnić włosy i paznokcie?

Bardzo dużo osób zmaga się z problemami z włosami i paznokciami. Włosy wypadają, łamią się i są bardzo słabe, a paznokcie są łamliwe i delikatne. Są to objawy, których nie wolno lekceważyć. Z czego wynikają problemy związane z włosami i paznokciami i jak im zaradzić?

Skąd biorą się problemy związane z paznokciami i włosami?

Jedną z głównych przyczyn słabych włosów i paznokci jest niedobór witamin i składników mineralnych. Oczywiście także zły stan zdrowia, zbyt duży stres oraz przebyte infekcje także negatywnie wpływają na kondycję włosów i paznokci. Jeśli pojawia się taki problem, to nie wolno go lekceważyć.

Warto zrobić sobie podstawowe badania krwi oraz sprawdzić, czy żelazo dostarczane jest do organizmu w wystarczającej ilości. Jest to jeden z głównych minerałów, który odpowiedzialny jest za tempo wzrostu i strukturę włosów i paznokci. Liczne i źle przeprowadzone zabiegi kosmetyczne to także jeden z powodów, który przyczynia się do osłabienia włosów i paznokci.

Jak zaradzić nadmiernemu wypadaniu włosów i łamliwości paznokci?

Jedną z podstawowych rzeczy jest suplementacja. Dobrym środkiem jest Ducray Anacaps Reactiv dostępny w ofercie apteki Galen, który zawiera witaminę B6, E, żelazo, biotynę, niacynę oraz cystynę i metioninę. W połączeniu ze zmianą stylu życia oraz redukcją stresu można szybko i skutecznie walczyć wypadającymi i słabymi włosami, oraz łamliwymi paznokciami. Warto także wprowadzić do swojej diety produkty bogate w żelazo i witaminy.

Najlepszy sposobem na to jest jedzenie przynajmniej jednej porcji warzyw i owoców dziennie oraz codzienny ruch, który poprawia samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Ducray Anacaps Reactiv w połączeniu ze zdrowym trybem życia to gwarancja szybkiego sukcesu.