Idealne waciki do paznokci

Idealne waciki do paznokci

Malowanie paznokci niegdyś było o wiele prostsze, bo i lakiery trzymały się najwyżej kilka dni. Dziś jednakże, przy malowaniu lakierami o wiele trwalszymi, np. hybrydowymi i utwardzalnymi pod promieniowaniem UV, trzeba mieć pewność, że płytka paznokcia jest dobrze oczyszczona.

Większość kobiet malujących trwale paznokcie robi to od dłuższego czasu. Przed każdym zabiegiem warto wykorzystywać waciki bezpyłowe, które dobrze oczyszczą płytkę i nie pozostawią na niej pyłu.

Dokładne oczyszczenie

Dokładne oczyszczenie z resztek lakieru jest niezwykle istotne jako przygotowanie do nałożenia kolejnych warstw trwałych, kolorowych substancji. Istotne jest również, aby – prócz lakieru – z powierzchni płytki paznokcia pozbyć się także zatłuszczeń oraz wszelkich innych zanieczyszczeń.

Brak pyłków

Istotną zaletą wacików bezpyłowych, dzięki której są one stosowane w gabinetach kosmetycznych na całym świecie, jest fakt, że nie zostawiają one na płytce paznokcia żadnych pyłków i włókien. Dzięki temu podczas malowania paznokci nie ma niespodzianek w formie małych wybrzuszeń pod warstwą lakieru.