Dlaczego warto uwzględnić peeling do skóry głowy w codziennej pielęgnacji?

Dlaczego warto uwzględnić peeling do skóry głowy w codziennej pielęgnacji?

Peelingi do skóry głowy stanowią nowość na rynku produktów kosmetycznych do włosów. Jako dodatek do codziennej pielęgnacji oczyszczają i odżywiają cebulki włosów, a także pomagają w walce z nadmiernym przetłuszczaniem i wypadaniem włosów. Poznaj zalety stosowania peelingów do skóry głowy oraz dowiedz się, jaki kosmetyk wybrać dla osiągnięcia maksymalnych efektów.

Zalety stosowania peelingów do skóry głowy

Głównym zadaniem peelingów do skóry głowy jest oczyszczenie skalpu z pozostałości martwego naskórka oraz zanieczyszczeń. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu poprawiają one ukrwienie i dotlenienie skóry głowy, co przyspiesza wzrost włosów, zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu oraz przetłuszczaniu się. Peeling do skóry głowy może być stosowany pomocniczo w leczeniu problemów skórnych, takich jak łupież czy swędzenie skóry głowy, lub jako dodatek do leczenia dermatologicznego (kupisz go m.in. na https://www.manada.pl/peelingi-do-skory-glowy).

Regularne stosowanie peelingów do skóry głowy zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów, dzięki czemu dłużej pozostają one świeże. Pomaga również przyspieszyć wzrost włosów oraz wspomaga walkę z ich nadmiernym wypadaniem. W efekcie włosy są bardziej puszyste, wolniej się przetłuszczają oraz są uniesione u nasady.

Oczyszczenie skóry głowy sprawia również, że składniki aktywne w innych produktach aplikowanych na powierzchnię skalpu znacznie lepiej się wchłaniają. Dzięki temu peelingi do skóry głowy poprawiają działanie innych kosmetyków, takich jak szampony i wcierki do włosów. Warto więc łączyć ich regularne stosowanie z dodatkową pielęgnacją skóry głowy dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów.

Jak wybrać peeling do skóry głowy?

Na rynku dostępne są następujące rodzaje peelingów do skóry głowy:

  • peelingi mechaniczny, zawierające złuszczające drobinki, 
  • peelingi enzymatyczne, których działanie opiera się na enzymach roślinnych, rozpuszczających zanieczyszczenia,
  • peelingi kwasowe, zawierające kwasy złuszczające.

Peeling mechaniczny, jak sama nazwa wskazuje, wymaga mechanicznego pocierania i masażu po nałożeniu go na skórę w celu usunięcia zanieczyszczeń. Zwykle działa intensywniej niż peeling chemiczny, lecz może powodować podrażnienia w przypadku wrażliwej skóry głowy ze skłonnościami do podrażnień. Z tego powodu osoby, którym zależy na osiągnięciu delikatnego, łagodnego dla skóry oczyszczenia, powinny sięgnąć po enzymatyczny lub kwasowy peeling do skóry głowy, który jednocześnie jest łatwiejszy w stosowaniu. Wystarczy nałożyć go dokładnie na skórę i pozostawić przez wskazany przez producenta czas przed normalnym myciem głowy.