Daith piercing- co to za przekłucie i jak o nie zadbać?

Daith piercing- co to za przekłucie i jak o nie zadbać?

Przekłuwanie uszu bez wątpienia jest jednym ze standardów w naszej społeczności. Panie, a coraz częściej także i panowie, decydują się na wykonanie tradycyjnego piercingu płatka ucha. Niemniej jednak dla niektórych, takie przebicie jest zbyt zwyczajnie i zbyt „grzeczne”. Wobec tego decydują się oni na wykonanie daith piercing. Na czym więc polega ten rodzaj przekłucia i jak o nie odpowiednio zadbać?

Daith piercing- jak on wygląda?


Piercing daith to nic innego jak przekłucie chrząstki ucha w jej najgłębszym fałdzie. Samo przekłucie nie jest uznawane za najbardziej bolesne, a co więcej wykonywane jest przy pomocy tradycyjnej, prostej igły. Kolczyk do daith to również kolczyk okrągły z przerwą na środku. Samo przekłucie nie jest trudne do wykonania, a daith piercing trwa zazwyczaj kilka sekund. Do wykonania piercingu nie używa się dodatkowego znieczulenia.

Jak zadbać o daith piercing?


Kolczyk daith, który otrzymujemy wraz z przekłuciem nie może zostać wymieniony przez okres od sześciu do dziewięciu miesięcy. Właśnie tyle czasu potrzeba, by przekłucie się wygoiło. Ważne jest również to, by dezynfekować daith kolczyk regularnie, dwa razy dziennie płynem typu Octanisept. Kolczyki daith- na kilka tygodni po przekłuciu, kiedy to zejdzie opuchlizna i zaczerwienienie, można delikatnie przesuwać i nimi poruszać. Zapobiegnie to wrośnięciu kolczyka w chrząstkę ucha. Pamiętajmy jednak, by kolczyki do daith dotykać tylko i wyłącznie czystymi rękami i nie przemywać ich niczym innym niż zwykłą wodą z mydłem w przypadku sądzenia się osocza.