Co trzeba wiedzieć o depilatorze laserowym?

Co trzeba wiedzieć o depilatorze laserowym?

Depilacja przy pomocy promienia lasera jeszcze do niedawna dostępna była jedynie w salonie kosmetycznym. Wykonanie takiego zabiegu wiązało się z dość sporym wydatkiem, a co najważniejsze wymagało często dość sporo czasu. Nic więc dziwnego, że gdy tylko na rynku pojawił się depilator laserowy do użytku domowego, to z dnia na dzień stał się prawdziwym hitem.

Depilator laserowy z eManta

Jak działa taki depilator?

Wiele osób może się zastanawiać, jak to możliwe, że duże i bardzo drogie urządzenie, które wykorzystywane było w salonach kosmetycznych, zamknięte zostało w małym i poręcznym sprzęcie, które dodatkowo nie kosztuje aż tak wiele. Jaka jest konkretnie zasada działania takiego laserowego depilatora?
Jak się okazuje, jest to naprawdę proste, ponieważ wszystko opiera się tylko na wciśnięciu jednego guzika. Po przyłożeniu depilatora do miejsca, z którego chce się usunąć włosy, wciska się przycisk, który wyzwala promień lasera. Ten uderzając w cebulkę włosa, powoduje jej wypalenie, a zatem usunięcie całego włosa.

Jak kupić dobry depilator?

Oczywiście wiedzieć trzeba również to, że taki depilator to urządzenie potencjalnie dość niebezpieczne, ponieważ jego nieumiejętne używanie może spowodować nawet podrażnienie skóry. Dlatego też najważniejszą jego cechą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest moc lasera. Co bardzo ważne, powinna być ona ściśle związana z tym, jak ciemną posiada się karnacje. Im będzie ona ciemniejsza, tym koniecznie moc lasera powinna być mniejsza, co zminimalizuje ryzyko powstawania po depilowaniu podrażnień skóry.