Cleaner do paznokci hybrydowych – jak go używać?

Cleaner do paznokci hybrydowych – jak go używać?

W dobie rosnącej popularności i dostępności manicure hybrydowego coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie tego typu stylizacji w domu. Do ich wykonania wystarczą lakiery lub żele hybrydowe oraz niezbędne akcesoria, które ułatwią pracę nad manicure i przedłużą jego trwałość. Jednym z podstawowych akcesoriów jest cleaner do paznokci hybrydowych. Jak go używać oraz dlaczego jest on tak ważny?

Cleaner do paznokci – co to takiego?

Cleaner, często mylnie nazywany odtłuszczaczem, jest jednym z podstawowych produktów używanych w manicure hybrydowym i żelowym. Ma on szerokie zastosowanie przy odtłuszczaniu płytki paznokcia przed nałożeniem stylizacji oraz usuwaniu warstwy dyspersyjnej w ostatnim kroku wykonywania manicure. Podstawowym składnikiem w każdym cleanerze jest alkohol izopropylowy, ale produkty tego typu mogą zawierać również substancje dodatkowe, w tym olejki eteryczne i witaminy.

Na rynku np. w tym sklepie dostępnych jest wiele rodzajów cleanerów do paznokci. Niektóre z nich mają jasno określoną funkcję (np. usuwanie warstwy dyspersyjnej – wówczas zawierają olejki eteryczne, które nawilżają skórki), inne z kolei są produktami wielofunkcyjnymi. Dla osób początkujących najlepiej sprawdzą się cleanery wielofunkcyjne, których można używać na każdym etapie wykonywania manicure. 

Jak używać cleanera do paznokci?

Zasadnicza różnica pomiędzy cleanerem a odtłuszczaczem, z którym często bywa mylony, kryje się w zastosowaniu. Podczas gdy odtłuszczacz służy wyłącznie do oczyszczania płytki paznokcia, cleaner ma znacznie szersze zastosowanie w manicure hybrydowym:

  • odtłuszczanie naturalnej płytki paznokcia w celu zwiększenia przyczepności lakieru,
  • usuwanie zanieczyszczeń, takich jak pył po piłowaniu,
  • usuwanie warstwy dyspersyjnej (lepkiej warstwy po nałożeniu lakieru lub top coatu).

Tradycyjny odtłuszczacz można zastąpić spirytusem spożywczym lub zmywaczem do paznokci bez acetonu, który przygotuje płytkę paznokcia do stylizacji. Te domowe sposoby nie sprawdzą się jednak przy usuwaniu warstwy dyspersyjnej, przez co cleaner do paznokci jest niezastąpionym produktem przy manicure hybrydowym.