Blizny i metody ich leczenia

Blizny i metody ich leczenia

Wygląd zewnętrzny pełni w życiu współczesnego człowieka istotną rolę. Widoczne na ciele blizny mogą odbierać pewność siebie i obniżać poziom samooceny. Dynamiczny rozwój medycyny pozwala łatwo pozbyć się problemu. Wybór sposobu leczenia należy dostosować do charakteru występujących zmian.

Czym są blizny i jakie są ich rodzaje

Powstawanie blizn to naturalne zjawisko związane z gojeniem się ran występujących na skórze. Ubytek powstały w wyniku uszkodzenia ciągłości skóry ulega wypełnieniu tkanką łączną, która znacząco różni się od skóry. Jej charakterystyczną cechą jest mniejsza elastyczność oraz brak zakończeń nerwowych, gruczołów łojowych i potowych.

Proces tworzenia się blizny jest sprawą indywidualną, a jej ostateczny wygląd zależy od wielu czynników. Wyróżnia się kilka rodzajów blizn. Do najczęściej występujących należą blizny keloidowe, przykurczające, przerostowe i potrądzikowe. 

Jak skutecznie pozbyć się blizn

Istnieje wiele metod usuwania, wygładzania i rozjaśniania blizn. W przypadku występowania ran ciętych sprawdzą się maści oraz kremy. Wśród dostępnych produktów godny uwagi jest veraderm żel na blizny na bazie silikonu. Jego regularne stosowanie pozwala uelastycznić, zmiękczyć i wygładzić bliznę, przez co staje się mniej widoczna na skórze. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak dermabrazja, czy też laseroterapia. Zamiast drogich zabiegów lub veradermu żelu na blizny https://www.aptekagalen.pl/veraderm-zel-silikonowy-do-leczenia-blizn-14g można również użyć nowoczesnych plastrów silikonowych, które najlepiej sprawdzają się w przypadku świeżych ran.